top of page
  • Obrázek autoraAGRO CS a.s.

Přírodní zimní dekorace

Vánoce se blíží a obchody doslova "praskají ve švech" díky nepřebernému množství dekorací a ozdob. Pěkná vánoční výzdoba však nutně nemusí znamenat velkou útratu za ozdoby. Pokud chcete ušetřit, máme pro vás tip v podobě přírodní dekorace. 90% materiálu máte přitom doma nebo si je nasbíráte při procházce v lese.


Věnce na zavěšení i na stůl


Zkuste si vytvořit například (opravdu "lowcost") věnec na dveře. Budete na něj potřebovat:

  • březové větve, aranžérský drát, chvojí či jiné dekorativní keře, stuha

Na základ na věnec vám postačí jen březové větve. Svažte je drátkem tak, aby tvořily kruh o šířce alespoň 4 cm a průměru min. 20 cm. Poté už jen do věnce zapíchejte nebo drátkem navažte různé větvičky chvojí, buxusu, cesmíny či větve s drobnými plody. Nakonec stačí uvázat stuhu a můžete věšet na dveře.


K zimě neodmyslitelně patří adventní věnec na stůl. Při jeho výrobě se fantazii meze nekladou, my vám přinášíme návod na jeden přírodní a voňavý. :) Budete potřebovat:

  • korpus na věnec, aranžérský drát, chvojí, sušené ovoce nebo citrusová kůra, skořice, badyán, šišky, 4 svíčky s bodci, červená stuha, lepící pistole tavná

V první řadě si předem v troubě nebo na topení nasušte kolečka ovoce (jablka, pomeranče, citrony) nebo z citrusové kůry vykrojené hvězdy, kolečka, stromky, apod. Kolem korpusu postupně uvazujte snítky různých jehličnanů dle vašeho výběru (skvěle se hodí smrk, jedle a okrasné túje). Jakmile budete mít věnec uvázaný, přichází na řadu zdobení. Nejprve připevněte za pomoci bodců svíčky. Těsně k nim připíchněte pomocí drátku ze stuhy uvázané mašličky. Různě po věnci rozprostřete a tavnou pistolí připevněte kolečka ovoce a šišky. Báječně vypadá, pokud přilepíte skořici či badyán přímo na kolečko pomeranče nebo vykrojenou kůru na svíčku. A máte hotovo!

TIP: V dnešní době nemusí být adventní věnec jen ve tvaru kruhu. Čím dál častěji se tvoří svazky ve tvaru obdélníku nebo čtverce za pomocí aranžérské hmoty.


Vyzdobte si i exteriér


Jako venkovní dekoraci před vchod si můžete vytvořit vánoční stromek. Do květináče přisypte až po okraj mokrý písek smíchaný se zeminou. Doprostřed zapíchněte silnější rovnou větev (poslouží jako kmen stromu) a na konec větve nasuňte aranžérskou hmotu ve tvaru kužele. Nyní už jen odspodu kužele, dokola a šikmo, připichujte chvojí a na konec, na špičku, přivažte mašli. Nakonec si na stromek přilepte různé ozdoby dle vaší obliby (sušené ovoce, kouličky, řetězy, mašličky, světýlka apod.).

A k jakým materiálům a barvám se o Vánocích přikláníte vy? :)

153 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page