top of page
  • Obrázek autoraAGRO CS a.s.

Regenerace trávníku po zimě

Aktualizováno: 4. 4. 2019

Krásný a zdravý trávník, to je chlouba každého muže. A sucho, plevel, pes, mech, sníh, krtek, mravenci… to všechno jsou faktory ničící celkový dojem jinak překrásné zahrady. Duben je měsíc PÉČE O TRÁVNÍK a opakování je matka moudrosti. Čím tedy začít?


1. Vertikutace


Travní plsť neboli „stařina“ je nejčastější vadou na kráse trávníku po zimě. Pokud bylo dostatek sněhu, který pak dlouho odtával, můžeme se navíc na jaře „těšit“ z přítomnosti sněžné plísně. Ať už je trávník po zimě ve špatné nebo jen horší kondici, prvním zásahem by mělo být provzdušnění. K tomu slouží od jakživa hrábě, sofistikovanější náčiní zvané vertikutátor a nebo FLORIA Likvidátor travní plsti. Je jen na vás, jakou variantu zvolíte.

“Manuální práci se nikdy úplně nevyhneme, ale můžeme si ji ulehčit. Likvidátor odstraní odumřelé části trávníku a navíc je šetrný k životnímu prostředí, protože funguje na bázi bakterií, které urychlují proces rozkladu.”2. Řekněte STOP mechům


Další nepříjemností v trávníku je bezpochyby mech. V každé zahradě se najde stinný vlhký kout, kde jsou příznivé podmínky pro jeho růst. Pro jednoduché odstranění nežádoucího mechového porostu vyzkoušejte AGRO Mech-stop, vítěze dTestu v roce 2017. Pro omezení opakovaného výskytu pak doporučujeme na postižené místo aplikovat vápnitý dolomit a zasít zde FLORIA Travní směs Stín, která vlhkost a nedostatek světla snáší daleko lépe.


3. Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše


Odstraněním stařiny a mechů práce na krásném trávníku nekončí. Prořídlá až docela holá místa po předchozích zákrocích volají po zacelení. Můžete postupovat buď ve více krocích - kombinací písku, trávníkového substrátu a travní směsí dosev nebo regenerace. V jednom kroku to zvládnete pomodí FLORIA Vertikutační směsi, která obsahuje rychle klíčící travní semeno, organické hnojivo, provzdušňující složku zeolit a hydratační složku Hydrogel. Na menší plochy se pak v průběhu roku hodí FLORIA Trávníková náplast, která zacelí trávníkové lysiny způsobené mechanickým poškozením, vyšlapáním i působením domácích mazlíčků. Obsahuje kromě speciálního osiva kokosový substrát, dlouhodobé hnojivo a AQUA Cell®.4. I trávník potřebuje živiny

Dva až tři týdny od dosetí můžete přikročit k prvnímu přísunu živin. V sortimentu máme jak hnojivo pro rychlé nastartování, tak hnojivo na období JARO – LÉTO, univerzální hnojivo pro celosezónní použití, nebo Multigreen s dlouhodobým účinkem.

5. Vyžeňte pampelišky i krtka

Aby vám trávník nedělal ostudu v průběhu sezóny, uvědomte si, že pravidelné sečení nestačí. Někdo se spoléhá na dlouhodobé hnojivo a pravidelné vypichování mlíčáků. Chytřejší používá TRAVIN – moderní způsob péče o trávník na principu 3 v 1 (vyživuje, ničí plevele a provzdušňuje půdu). Navíc působí po dobu 2 měsíců. Máte-li na zahradě zabydleného záškodníka, vyžeňte ho bezbolestně speciálním Trávníkovým hnojivem s odpuzujícím účinkem proti krtkům.

102 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page