top of page
  • Obrázek autoraAGRO CS a.s.

Pozvěte si do zahrady zpěváky

V horkých letních dnech je stejně jako pro nás, i pro další obyvatele našich zahrad důležitá voda. Nám stačí otočit kohoutkem a vykoupat se v bazénu, ale opeřenci musí za vodou často doletět i několik kilometrů.


Přitom stačí tak málo a ptáčkům se u vás bude daleko víc líbit. Budku už jste jim postavili, tak teď už chybí jen nějaké místo ke koupání, kde se osvěží. Pítko můžete koupit v každém větším zahradním centru v různých provedeních. Dá se samozřejmě i vyrobit s trochou šikovnosti, například z keramiky.Základní pravidla


Pítko nesmí být příliš hluboké (max. 10 cm), kluzké a umístěné na dosah predátorům jako je kočka. Ideální stanoviště je ve výši alespoň 1,5 metru vzdálené od keřů a častého pohybu lidí (např. blízko dětského hřiště). Okraje by neměly být ostré a ještě je dobré umístit do pítka větvičku pro odpočinek po koupeli a usušení křídel.


Voda se v léte rychle odpařuje, tak nezapomeňte dolévat když dlouho nezaprší. Tam, kde voda dlouho "stojí" a je vystavena slunečním paprskům, se může vytvořit řasa. V takovém případě vodu vylijte a nechte vyschnout. Vodní kámen očistěte kartáčkem bez chemického přípravku.


Tak ať se ptáčkům u vás v zahradě líbí!

25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page