top of page
  • Obrázek autoraAGRO CS a.s.

Nová sezóna ťuká na vrátka

Taky už se nemůžete dočkat, až opadnou mrazíky? Jen co se překlopí starý a nový kalendářní rok, je na čase začít přemýšlet, jak se budete letos realizovat na zahrádce. Abychom se mohli celou sezónu těšit z krásných barev a bohaté úrody, je třeba věnovat dostatek času přípravě.Už v lednu

můžete začít plánovat výsadbu, hledat inspiraci zahradních projektů (skalka, bylinková zahrádka, vyvýšený záhon, jezírko, domek, renovace starých věcí), likvidovat vánoční a zimní dekorace, najít a očistit náčiní, dokoupit semínka, sadbovače, atd..


V únoru

ještě hrozí mrazíky a sněhová nadílka, takže půda je promrzlá, nicméně pokud si chcete předpěstovat vlastní sadbu, nepromeškejte správný čas (řiďte se návodem na zadní straně obalu se semínky) a použijte speciální substrát s jemnou strukturou a minimem živin (např. AGRO Substrát pro výsev a množení).


Po tom, co se ustálí počasí alespoň okolo 10 stupňů nad nulou, je čas na odzimování a úklid (odstranění chvojí ze skalek, textilie z okrasných keřů a stromků, prořez dřevin, odstranění náletů a nezetlelého listí). Dále můžete rozsazovat a množit trvalky (AGRO Substrát na řízkování), zakládat živé ploty a trvalkové záhony. Pro tyto účely se skvěle hodí AGRO Zahradnický substrát s aktivním humusem, startovací dávkou hnojiva a živin na prvních šest týdnů.


Omlazení a ošetření ovocných stromů

Pokud máte na zahradě ovocné stromy a keře, pak i jim byste měli věnovat náležitou pozornost již v předjaří. Nejprve se pusťte do prořezání starších větví jádrovin, ostříhejte dvouleté výhony maliníku a ostružiníku. Můžete začít řízkovat rybíz a roubovat peckoviny. Poté začněte přihnojovat půdu pod stromy dusíkatými hnojivy – použít můžete například AGRO Hnojivo pro ovocné stromy a drobné ovoce. Na začátku rašení doporučujeme ošetřit ovocné stromy přípravkem AGRO Přezimující škůdci STOP, který zvýší odolnost vůči škůdcům jako jsou mšice, svilušky, puklice, aj. na jádrovinách, peckovinách i na vinné révě.


Kdo dnes nepěstuje jahody…

Nezameškejte také první pomoc pro vytrvalé jahodníky. Pokud mráz rostlinky povytáhl ze země, opatrně je přitlačte zpět, přihrňte krčky zeminou a nakypřete. Odstraňte plevele a ostříhejte oschlé listy. Jakmile se začnou jahodníky probouzet, doporučujeme přihnojit čistě přírodním peletovaným kravským hnojem nebo použít speciální hnojivo na jahody z řady NATURA, FLORIA, AGRO nebo KRISTALON.


Teď už jen aby bylo krásné počasí od jara do podzimu!
7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page