top of page
  • Obrázek autoraAGRO CS a.s.

Když fíkus přepadne podzimní depka

Aktualizováno: 9. 1. 2019

Ať chceme či nechceme, léto je pryč. Den se krátí, teploty klesají, stromy opadávají a nejednoho tak přepadá podzimní deprese. Nejen příroda za okny se pomalu ukládá k zimnímu spánku. I vaše interiérové rostliny mohou cítit sounáležitost s okolím a chtělo by se jim odpočívat. Lopatkovci žloutnou listy, dracéně zasychají špičky listů a váš oblíbený fíkus listy dokonce shazuje?Nám postačí k zahnání pochmurné nálady šálek dobrého čaje, pravidelný pohyb a na vitamíny bohatá strava. Co můžeme udělat pro naše zelené kamarádky? :)


Pokud jste je na jaře nestihli přesadit a v létě jste na ně pro samou péči o muškáty a zahradu trochu zapomněli, přesaďte je ještě teď. Substrát byste měli vyměnit minimálně jednou za 2 roky, ideálně však každý rok na jaře nebo na podzim. V žádném případě nepoužívejte „no name“ univerzální substrát, nevyplatí se to! Největší radost květinám udělá FLORIA Substrát pro zelené rostliny a palmy se základní dávkou živin, kokosovými vlákny, perlitem, bentonitem a hydratační složkou AQUA Cell®.


Pokud je kořenový bal rozrostlý v celé šíři pěstební nádoby, vsaďte rostlinu do většího květináče. Až se začnou objevovat nové mladé lístky, poznáte, že se rostlina v čerstvém substrátu tzv. „chytla“. Možná budete v zimě bojovat s vhodným stanovištěm (rostliny potřebují více světla, ale uškodit jim může studený průvan a teplý vzduch od radiátoru). Nepříliš optimální podmínky rostliny oslabují a nahrávají tak škůdcům a chorobám. Proti nim můžeme bojovat častým rosením či vydatnou sprchou jednou za měsíc. Dobrým pomocníkem v prevenci je také Vitality Komplex sprej.


Jednou za měsíc doplňujte živiny hnojivou zálivkou nebo postřikem na list (účinky se projeví rychleji). Vyzkoušejte FLORIA Listovou výživu pro zelené rostliny a palmy, která je již připravena k přímému použití.

18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page