top of page
  • Obrázek autoraAGRO CS a.s.

Jaro začíná i v pokoji!

Je březen a my už se pomalu začínáme těšit na barevné květy rostlin na naší zahradě a později také na šťavnaté plody ovocných dřevin. Neměli bychom však zapomínat i na pokojové rostliny, které naši péči rozhodně potřebují.

Právě teď, na začátku jara, je ideální doba na přesazování pokojových rostlin. Zde je pár pravidel pro správné přesazování:

  • přesazujte pouze ty rostliny, které to opravdu potřebují

  • rostlina k přesazení má velké množstvím drobných kořínků, nejvíce v jeho spodní třetině

  • kořeny vystupují na povrch

  • zemina dlouho nepřesazovaných pokojových rostlin obsahuje málo výživných složek

  • rostliny viditelně strádají

  • vyberte a použijte vhodný substrát pro pokojové rostliny

  • pro rostliny okrasné listem je určen substrát pro palmy a zelené rostliny.

Rozhodně nezapomínejte, že na přesazování pokojových rostlin není vhodná půda ze zahrady. Nemá dostatek živin a může obsahovat řadu choroboplodných zárodků. S počínajícím jarem je velmi vhodné pokojové rostliny zbavit nečistot. Přibývá slunečných dnů, proto doporučujeme rostliny osprchovat nebo jiným způsobem zbavit prachu a nečistot.

Od poloviny března je dobré hnojit všechny pokojové květiny kvalitními speciálním hnojivy určenými pro pokojové rostliny. Hnojiva obsahují velké množství živin a podpoří zdravý růst a bohaté kvetení rostlin. Ideální je přihnojovat rostliny jednou týdně. Nádoby hnojené rostliny musí být dobře prokořeněné.


Pokud chceme, aby nám i příští rok kvetly azalky, věnujme jim dostatek pozornosti. Dejte tyto již odkvetlé rostliny na světlé a chladné místo, důkladně je zalívejte a každý týden rostlině dopřejte vhodné hnojivo, ideální je FLORIA Kapalné hnojivo pro azalky a rododendrony.


Rostliny, které jste nechali přes zimu ve světlém sklepě (agáve, oleandr aj.), začněte pravidelně zalévat a hnojit. Nezapomeňte před zalitím nakypřit substrát - kypřete opatrně, abyste nepoškodili kořeny. Nejlepším řešením je však výměna substrátu. Zvolte vhodný substrát, který je bohatý na živiny a organické prvky, např. FLORIA substrát pro středomořské rostliny. Suché a nemocné listy odstraňte, zničíte tak případné škůdce.

Pokud máte doma pokojové dřeviny, které se přes zimu vytáhly, seřízněte je. Doba řezu by se neměla krýt s dobou přesazování. Bramboříky po odkvětu co nejdéle zalévejte, chcete-li je pěstovat i nadále, a umístěte na chladné, světlé místo. Jakmile začnou žloutnout listy, je třeba začít postupně snižovat zálivku. Se zavlažováním zcela přestaňte, až odumřou všechny listy a nechte hlízy suché až do podzimu, kdy začnou znova rašit.


Pověnujte se kaktusům, které začínají rašit. Začněte pozvolna se zálivkou a až rostliny začnou růst a objeví se nové výhony, je na čase začít normálně zalévat. Doporučujeme také použít speciální hnojivo a substrát na kaktusy, který je dokonale propustný a obsahuje více písku, štěrku a dalších příměsí, které rostliny tohoto typu potřebují. Rostlinám se dobře daří na světlém slunném místě.

113 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page