top of page
  • Obrázek autoraAGRO CS a.s.

Až po zmrzlých!

15. květen je významné datum pro všechny zahradníky a zahrádkáře. Podle starých pranostik se tímto termínem řídili už naši předci zemědělci. Takzvaní ledoví muži Pankrác, Servác a Bonifác si s sebou údajně odnáší poslední mrazíky.
Balkónové květiny vysazené už od dubna raději na noc uklízejte domů.Jak se tedy říká "ven až po zmrzlých", myslí se tím nejdřív po 15. květnu. A platí to pro většinu letniček a teplomilných plodin jakožto i semen. Například fazole nesnáší mráz. V prohřáté půdě ale rostou rychle, takže do země dejte namočené fazolky nejdřív v půlce května. Stejně tak je to s kukuřicí, slunečnicí, cuketami a dýněmi. Co se týče okrasného záhonu, je na čase taky vrátit do země hlízy jiřin, begónií, mečíků a vodních rostlin.
Z předpěstované či zakoupené sadby vysazujeme do země rajčata, papriky a další zeleninu. Nemáte-li skleník nebo závětrné stanoviště například u stěny domu, určitě chraňte mladé rostlinky tunelem nebo fóliovým krytem. Květnové bouřky s krupobitím jsou v posledních letech nevyzpytatelné!


Rajčata, obzvlášť tyčková dávejte hluboko do země a klidně mírně ze šikma, aby vytvořili co největší kořenovou základnu, a také jim dejte včas oporu k vyvazování.


Stejně jako rajčata, i papriky potřebují hodně živin už od začátku, proto rostliny podsypte kompostem. Potom pravidelně zalévejte, přihnojujte a sklízejte! :)
637 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page